A hagyományos, legrégebbi behatolási mód mellnagyobbításhoz a mell alatti. A legtöbb plasztikai sebész ebből végzi a mellnagyobbítást, a legtöbb plasztikai sebész csak ebből „szokott” mellnagyobbítást végezni.
A mell alatti behatolás módja mirigyállomány alá helyezett implantátummal történő mellnagyobbításhoz
Nézzük egyenként sorban az előnyöket és hátrányokat!
Az egyetlen valós, igazi előny a hagyomány és a múlt, azaz a megszokás.
HÁTRÁNYOK:
A bőr szerkezete
Hátrány az, hogy egy páciensen belül is a legkedvezőtlenebb heg a mell alatti, mert a mellkason az irharéteg vastagsága a hát után a legnagyobb, és ezért a várható heg kedvezőtlenebb, mint a vékony irhájú hónaljban lévő hegé. Nagy hátrány, hogy ha a mellnagyobbítás utáni heg nem hajszálpontosan a műtét utáni új mell alatti redőbe esik, akkor a heg még kedvezőtlenebb (széles, elődomborodó, azaz hypertrophiás) lesz.
Az áthajlási redő
Minden mellnagyobbítás után a majdani mell alatti áthajlási redő lejjebb lesz, mint előtte volt. Aki profi plasztikai sebész, a bemetszés helyét eleve lejjebb teszi, mint a műtét előtti redő (mirigyállomány alsó szél) magassága. A kérdés az, hogy mennyivel? Ezt nem csak a tervezett implantátum méret magassági mm adatai adják meg, hanem a páciens lágyrészeinek csak becsülhető tágulási - feszességi képességei. Ezek pedig csak becsülhetők, 20 éves gyakorlattal is csak „saccolhatók”! Ha nem sikerül pontosan eltalálni, a heg nem a majdani áthajlási redőben lesz – hanem alatta, vagy felette - és ezért előnytelen lesz. Hónalji, vagy bimbóudvari behatolásból ez egyszerűen nem kérdés, mert a heg nem ott lesz!
A gyógyulás
Ha egy mell alatti behatolásból végzett mellnagyobbítás után valamilyen okból sebgyógyulási zavar támad, azaz sebszétválás következik be, a mell alatti seb alatt fél-egy cm mélyben lévő implantátum csak kis valószínűséggel menthető meg, a fertőzés már korán ráterjed. Ha egy hónalji sebbel probléma, fertőzés (ez az elmúlt 15 évben kétszer fordult elő) lép fel, az nagyon messze van az implantátumtól, azaz ilyenkor ha a páciens időben jelentkezik, az implantátum biztonságban tartható.
Szerencsés esetben ideális hegképződés, és a pontosan tervezett műtétünk utáni heg a mell alatti redőben

Máshol végzett műtét. Ideális hegképződési adottságok mellett előnytelen helyű mell alatti heg, tervezési hibából nem az áthajlási redőben.
Máshol végzett mellnagyobbítás és implantátum csere tervezési-kivitelezési hibáiból származó előnytelen mell alatti hegek
Mikor van abszolút előnye a mell alatti behatolásnak?
-Ha korábban a mell alatti behatolásból végzett mellnagyobbítás utáni implantátum cserét
tervezünk, és a behatolás (a heg helye) magassága eredetileg jó volt.
-Ha extrémen vastag, body-building tevékenységgel erősített, igen vastag és erős
mellizomzattal erősített páciensnél ezért nem javasolt izom alatti implantátum elhelyezés,
és az igen vastag izom miatt csak un. „anatómiai”, azaz mindig csepp alakú implantátum
beültetése jöhet csak szóba.
Mikor a legrosszabb a mell alatti behatolás?
Akkor, ha:
Igen vékony alkat, kis mirigyállomány esetén, ha a legkevésbé meghatározható, látható, a mirigyállomány alatti „áthajlási redő”, a bőr és az izmok feszesek, a mellkas vékony.
Ha alkati tényezők miatt egyidejű mellfelvarrás szükséges, vagy ha egy mellnagyobbítás utáni terhesség, szoptatás után várható újabb megereszkedés miatti mellfelvarrás miatt már a mell alatti hegre „nem lesz szükség” – azaz ilyenkor, ha mégis kell mellfelvarrás, akkor már mindenhol lesz heg, ott, is, ahol nem kellene!
Ha un, csőszerű, azaz tubuláris melleket kell nagyobbítani, azaz, a bimbók lefelé fordulók, vagyis a bimbóudvar szélei és az alsó áthajlási redő közti távolság kevesebb, mint 4-5 cm azaz a legnehezebben mérhető fel a majdani mell alatti áthajlási redők magassága.
Mikor a legjobb a mell alatt mellnagyobbítás?
Akkor, ha:
Ha a korábban mell alatti behatolásból végzett mellnagyobbítás után a mell alatti hegek egy implantátum csere után sem lesznek rossz magasságban.
Ha nem végezhető el biztonsággal hónalji behatolásból az implantátum csere, első sorban nagyfokú tokzsugorodás miatt.
Fontosnak tartjuk, hogy egy tervezett mellnagyobbítás (implantátum csere) előtt kérdezzen meg, akár több plasztikai sebészt is a javasolt beavatkozás formájáról, a behatolás irányáról, a javasolt implantátumok sajátságairól. Utána döntsön, mi nem tartunk az összehasonlítástól!
Képgaléria
Ajánljuk figyelmébe:
A mellnagyobbításról általában | Endoszkópos hónalji mellnagyobbítás | Bimbóudvari mellnagyobbítás | A mellimplantátumokról | A MENTOR implantátumokról | A PIP implantátumokról | Mekkora legyen az implantátum? | Tévhitek a mellnagyobbításról és az implantátumokról | A női mell önvizsgálata |
KapcsolatfelvételA mellnagyobbításról általában | Endoszkópos hónalji mellnagyobbítás | Bimbóudvari mellnagyobbítás | A mellimplantátumokról | A MENTOR implantátumokról | A PIP implantátumokról | Mekkora legyen az implantátum? | Tévhitek a mellnagyobbításról és az implantátumokról | A női mell önvizsgálata |